Nejnovější recenze ze sekce Foto a kamery

GoPro HERO12 Black

GoPro HERO12 Black

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Alza.cz

Splňuje vše co jsem očekával.

OXE Gepard II

OXE Gepard II

Ověřený zákazník Oxe.cz jzvolanek

Zakoupeno v Oxe.cz

• Kvalitní záznam za světla
  • Velmi dobrý obraz v noci
  • Snadné nastavení
  • Široký rozsah nastavení požadovaných parametrů
  • Velmi dobrá kamera v této cenové kategorii
  • Externí baterie /není nutné kupovat tužkové baterie/
  • Připojení externí baterie je na spodní straně kamery.Při každém otevření dvířek je nutné odpojit konektor baterie.
  • Kameru nelze jednoduše postavit na spodní stranu,protože zde opět vadí připojený konektor baterie.

Fotopast doporučuji z důvodu pořizování kvalitních záznamů,snadnosti obsluhy a možnosti širokého nastavení.Při používání externí baterie mi vadí připojení konektoru přes dvířka na spodní straně.Připojení konektoru z boku přímo do kamery by bylo vynikající a produkt by byl bez chyby.

Sony CyberShot DSC-HX99

Sony CyberShot DSC-HX99

Ověřený zákazník FotoŠkoda JIrka

Přidáno: 2. října 2023

(naposledy upraveno 11. října 2023)

Zakoupeno v FotoŠkoda

Dobrá rada od prodejce.

Canon PowerShot G7 X Mark III

Canon PowerShot G7 X Mark III

Ověřený zákazník Afoto Jira64

Zakoupeno v Afoto

• Nabíjení přes USB-C
  • Zatím jsem nezjistil žádný problém .

Výrobek doporučuji.

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB vodny

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Špičková kvalita videa
  • Velmi dobrá kvalita fotek
  • Světelnost senzoru pro noční foto/video
  • Makro od 3 cm vás nadchne
  • Made in Japan
  • Velké množství nastavení
  • Překvapivě solidní výdrž baterie
  • Nepodporuje externí mikrofon
  • Stativový závit blokuje přístup k baterii/SD kartě
  • Kluzký povrch bez pořádného gripu

Po mnoha letech používání velké a těžké zrcadlovky, videokamery, outdoorových kamer a slušného fotomobilu jsem se rozhodl zainvestovat do kompaktního zařízení, které by víceméně zvládlo vše, co všechny výše zmíněné hračky. Dlouho jsem zvažoval koupi dražšího kompaktu od Sony, ale nakonec jsem se vydal cestou menší investice v lepším poměru cena/výkon. A udělal jsem dobře.

Začnu netradičně nevýhodami tohoto kompaktu, se kterými pokud od začátku počítáte tak jako já, tak vám zase až tolik vadit nebudou. V první řadě jde o chybějící podporu externího mikrofonu. V recenzích jsem slýchal, jak je interní mikrofon mizerný, ale v reálu to vůbec není špatné. Ba naopak, je to lepší, než jsem čekal. Zvuk v interiérech trpí drobnou ozvěnou a hlubším podáním, nicméně zní to realisticky a plně to odpovídá prostředí, ve kterém jste. Venku zase mikrofon pobere i mírnější větřík, což lze ale vykompenzovat nalepením "ochlupení" přes záznamové otvory a zapnutím redukce větru v nastavení. Foťák používám při natáčení tenisových tréninků a zvuk je v tomto ohledu plně dostačující, dokonce zaznamená i vzdálenější hlas, což mi plně vyhovuje. Není to studiová kvalita ani omylem, ale bohatě to stačí. Pokud je čistota zvuku vaší prioritou, podívejte se raději po speciálních kompaktech pro vlogování od Sony, za které si ale připlatíte.

Druhým nedostatkem tentokrát ergonomického směru je fakt, že pokud chcete vyměnit baterii nebo vyndat SD kartu a máte foťák na stativu se stativovou podložkou, tak ji musíte nejdříve odšroubovat. Závit je zkrátka umístěný tak nešikovně, že blokuje otevírání bateriových dvířek. Ale opět platí, že to není nic neřešitelného nebo tragického. Zkrátka musíte mít po ruce třeba minci, se kterou podložku odšroubujete.

Třetím nedostatkem budiž "klouzavost" foťáku v ruce. Silně doporučuji mít foťák na šňůrce na ruce. Šňůrka je v balení a foťák má ouška pro její protažení na obou stranách, takže ji může používat jak pravák, tak levák. Klouzavost lze vyřešit vytvořením umělého gripu na pravé straně ze stříbrné pásky (duct tape). Zkrátka ji nachmoustáte do požadovaného tvaru, vytvoříte obloukový grip jaký potřebujete a pěkně nalepíte. Hned máte větší jistotu v úchopu. Lze také použít kožený odřezek např. z pásku, který opět nalepíte na tělo tak, aby se vám foťák lépe držel.

A nyní pojďme konečně k výhodám kompaktu Made in Japan. Obrazová kvalita je fantastická. Pro běžné focení objektů na bližší vzdálenost naprosto ideální, díky poměrně širokému záběru. Makro od 3 cm je vynikající. Světelnost senzoru nemá téměř konkurenci, takže pořídíte velmi slušné fotky i za šera. V čem foťák přímo exceluje a je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem si jej pořídil, jak kvalita videa. Natáčím převážně ve FullHD 60 snímků za vteřinu a detaily jsou neuvěřitelné. Když to srovnám se svojí videokamerou také od Panasonicu, tak video z tohoto prcka je ostřejší, čistější a světlejší. Autofokus také funguje docela spolehlivě. Sice má občas tendenci neustále přeostřovat, ale pokud foťák používáte na video jako já téměř výhradně ze stativu, tak to není problém. Stabilizace je taky slušná, nicméně myslím, že nefunguje v režimu 4K. Osobně mi to nevadí.

Závěrem. Kdo dnes tvrdí, že kompakty jsou již dávno mrtvé, tak se šeredně plete. Kvalita fotek a videa je na úplně jiné úrovni oproti mobilům. Pokud tedy nemáte nejnovější iPhone nebo Samsung, které ale stojí dvojnásobek a mají celou řadu nedostatků a hlavně výrazně menší množství nastavení. Díky poměrně malým rozměrům tento kompakt beru všude s sebou. Na dovolenou, pěší tůry, do hospody na pivo, na srazy atd. A vím, že vždy pořídím velmi kvalitní fotky a video, které zkrátka má již od prvního pohledu větší hodnotu a působí mnohem "bytelnějším", plnějším a kvalitnějším dojmem. Tento kompakt doporučuji každému, kdo hledá jedno zařízení, které umí v zásadě vše, co běžný člověk potřebuje. Tento drobný Japonec je zkrátka all-in-one řešení pro každou příležitost a pokud mu odpustíte těch pár much, tak jej budete zbožňovat.

Evolveo StrongVision Mini

Kodak WPZ2

Kodak WPZ2

Ověřený zákazník K24.cz Kamila

Zakoupeno v K24.cz

Malý,lehoučky,pod vodou foti dobře.

Niceboy VEGA X Play

Niceboy VEGA X Play

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Alza.cz

• Za přijatelnou cenu skvělá kamera se spoustou funkcí včetně množství příslušenství k upevnění, vodotěsná schránka k použití pod vodou.
  • Slabší výdrž baterie při nahrávání cca 45min, možnost dokoupit silnější baterii 1500mA (v kameře 900mA) tím se čas prodlouží.

Shrnutím hodnocení uvedeného produktu lze konstatovat, že se jedná o povedenou outdoor kameru s velice kvalitním HD obrazem. Nahrávky lze provádět na SD kartu.

Reakce značky Niceboy

Děkujeme za doporučení a hodnocení akční kamery Niceboy VEGA X Play.
Pěkný den, Niceboy

Niceboy VEGA X Lite

Niceboy VEGA X Lite

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Zakoupeno v Electro World

• Doporučuji

Reakce značky Niceboy

Děkujeme za hodnocení a doporučení akční kamery Niceboy Vega X Lite. Pěkný den, Niceboy

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 29. září 2023

• prvních pár dní fungovala normálně
  • po pár týdnech se začala rozpadat nejdřív se zaseklo horní tlačítko a pak se urval zbytek a už ani nejde nabíjet

nic moc

Kruzzel 16951

Kruzzel 16951

Ověřený zákazník OnlineHračkářství.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v OnlineHračkářství.cz

Pro dceru bude super

Vtech Kidizoom Duo MX 5.0

Vtech Kidizoom Duo MX 5.0

Ověřený zákazník Chameleone Ivana S.

Zakoupeno v Chameleone

• Spokojenost
  • Kvalita

Syn je nadšený. Moc rád ho používá. Dlouhá vydrž baterie. Líbí se mi jednoduché ovládání přístroje, velikost krásně padne do ruky.

Sony Alpha A6600

Sony Alpha A6600

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Delší výdrž díky silnější baterii pro FF fotoaparáty
  • Velký grip
  • Volitelná tlačítka
  • Mohl by mít přední kolečko (ale to má až A6700)
  • Stále staré USB mikro (ale v roce 2019 to bylo běžné propojení)
  • Už se k němu u nás neprodává bateriový grip
Hikmicro Falcon FH35

Hikmicro Falcon FH35

Ověřený zákazník Tenolix.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. září 2023

(naposledy upraveno 29. září 2023)

Zakoupeno v Tenolix.cz

Zakoupeno v Sencor

• Funguje
Akaso EK7000

Akaso EK7000

Ověřený zákazník MUZIKER.cz František C.

Přidáno: 27. září 2023

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Téměř stejnou kameru už mám, ale při její opravě mi manželka omylem vyhodila některé důležité součástky, tak jsem hned objednal Akaso EK7000, protože kameru používám v autě !!

OMG H885 16MP

OMG H885 16MP

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 26. září 2023

• Opravdu hodně nízká cena
  • Fotky jsou kvalitní a použitelné
  • Velká šířka záběru, hodí se asi spíše na menší vzdálenosti
  • Přehledné menu v češtině
  • Velká výdrž
  • V noci svítí jak vánoční stromeček. Nevhodné proti zlodějům
  • Jeden kus jsem musel reklamovat. Neudržel správný čas.

Skvělý poměr cena/výkon.

EleTech MiniCam

Ověřený zákazník MALL.CZ Láďa

Přidáno: 25. září 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

Možná mám jen já tu smůlu, že vůbec nefunguje a proto ho jdu vrátit.

Zobrazuji 441 - 460 ze 500 recenzí 1...21 22 [ 23 ] 24 25