Nejnovější recenze ze sekce Foto a kamery

GoPro HERO12 Black

GoPro HERO12 Black

Ověřený zákazník gokamery.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v gokamery.cz

• Pěkná videa za dne - spíše trošku kontrastnější než byla realita, ale ještě to není přehnané. Ostrý obraz při videu - na to že je to v pohybu (hodnotím videa z kola 4K 60 fps). Fotky nejsou špatné, ale ani zázračné. Slušná odolnost proti přepalům. 10 bit barvy nedělají pruhy (v obloze) jako jsem pozoroval u staré 8bit kamery. Akceptovatelný zvuk i na kole - něco je slyšet, vítr moc nehučí. Stabilizace se zdá dobrá. Citelně delší výdrž oproti předchozímu modelu.
  • Slabší výkon v noci - zaznamená událost, ale nic krásného to nebude. Adaptér na zvuk z externího mikrofonu poměrně drahý. Přístup k USB C konektoru jen po odklopení celého boku - nepoužitelné při natáčení s mikrofonním adaptérem - musí se vyměnit dvířka za s otvorem pro konektor (nebo použít GoPro Media Mod). Existují dvířka s otvorem pro konektor těsná při dešti (Telesin). Poslední 12 verze nemá GPS modul.

Pro natáčení za dne se mi zdá nejlepší. Insta 360 Ace Pro má jen 8 bitové barvy (riziko pruhů v obloze), u DJI Osmo Action 4 jsem v recenzích viděl hodně přepalů ve světlech, chvílema divně nazelenalou oblohu.

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Petr

fotí ok

Evolveo StrongVision PRO WiFi

Evolveo StrongVision PRO WiFi

Ověřený zákazník EVOLVEO Karel

Zakoupeno v EVOLVEO

• Integrovaný dobíjecí zdroj napětí
  • Nelze se připojit a ovládat kameru ze vzdáleného místa (tak jako ovládám např.tepelné čerpadlo na chalupě ze 100 km vzdáleného bytu ve městě). WIFI kameru lze připojit k aplikaci pouze přes Bluetooth tj. do vzdálenosti 10-15 m od kamery. Kamera nemá přístup k internetu.

Pokud někomu nevadí, že snímky může prohlížet pouze tehdy, když se nachází v blízkosti kamery, tak je to dobrý přístroj.

Reakce obchodu EVOLVEO

děkujeme za Vaši recenzi a sdílení Vašich zkušeností.
Jedná se však o vlastnost produktu. Fotopast je vybavená bezdrátovými technologiemi Bluetooth a WiFi, díky kterým připojíte fotopast na přímo ke svému chytrému telefonu, ať už se systémem Google Android nebo Apple iOS. Díky aplikaci a funkci Liveview - živý náhled můžete již nastavenou a připravenou fotopast nasměrovat přesně na Vámi zvolené místo. Fotopast tedy nemusíte při každé kontrole sundávat z prvotního umístění. Stačí být od ní ve vzdálenosti do 20 metrů, což Vám umožňuje se k ní pomocí aplikace připojit a následně si prohlédnout nebo stáhnout pořízené snímky, zkontrolovat stav baterie či změnit nastavení.
Přeji Vám hezký den.

Canon EOS R50

Canon EOS R50

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Alza.cz

• Pri nataceni videa opravdu dobre a plynule ostri, coz byl hlavni duvod vymeny fotaku.
Kodak Astro Zoom AZ255

LAMAX X9.2

LAMAX X9.2

Ověřený zákazník LAMAX.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v LAMAX.cz

• Překvapila výbavou, video za světla v pohodě, stabilizace obrazu na motorku dostačující. Vlastním starší model a také stále spokojenost ( slouží v autě jako palubní záznam)
DJI Action 2 Dual-Screen Combo CP.OS.00000183.01

• Zahřívání
  • Nižší kapacita interního úložiště
  • Chybějící USB-C konektor na samotné kameře
  • Optimalizace DJI Mimo appky pro Iphone 8

V porovnání cena/výkon se aktuálně dle mého jedná o jednu z nejlepších možností. Je možné že Osmo 3 případně iterace Gopro by poskytli lepší obrazovou kvalitu + možnost výměny baterií je zde lehkou limitací oproti zmíněné konkurenci. V případě, že je pro Vás však důležité mít kamerku stále u sebe + mít možnost natáčet z jakéhokoliv úhlu (kamerku lze jednoduše přichytit magnetem například na střechu auta, kamerka se při jízdě do 50 km/h ani nepohnula a obraz je perfektně stabilní!!) není aktuálně na trhu lepší volba. Skvělý obraz, výborné možnosti nastavení a široký záběr z této kamery dělají dle mého perfektní volbu na hranici 6000 Kč.

Kodak Astro Zoom AZ426 Special Edition

Kodak Astro Zoom AZ426 Special Edition

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 2. března 2024

Zakoupeno v FotoŠkoda

• zatím mám jen pár dní
  • Vůbec nedrží krytka objektivu a absence návodu, což mě v této cenové relaci docela překvapuje. Je sice pravda, že mi obchod ochotně a okamžitě poslal český návod v pdf, ale to už si musím někde vytisknout a hlavně ten tisk zaplatit, což při 90 stránkách s obrázkama, není zrovna nejlevnější. Je docela s podivem, že k fotoaparátu není návod přiložen... :(
DJI Osmo Action 4 Standard Combo CP.OS.00000269.01

DJI Osmo Action 4 Standard Combo CP.OS.00000269.01

Ověřený zákazník www.sportovnikamera.eu Registrovaný uživatel

Zakoupeno v www.sportovnikamera.eu

• Výborná stabilizace i při jízdě na kole po kostkách. Prakticky není poznat špatný povrch.
  • Zapnutí nahrávání jedním tlačítkem a stejným způsobem vypnutí nahrávání i kamery najednou.
  • Koupil jsem nejjednodušší kombo a z Alíka jsem za sedm stovek dokoupil set všeho potřebného příslušenství i s kufříkem.
  • Líbí se mi spolehlivý magnetický způsob uchycení se západkami.
  • Čekal jsem typický hluk větru při nahrávání v rychlostech okolo 40 km/h, ale zvuk je překvapivě kvalitní
  • Šum při špatných světelných podmínkách.
  • Tužší chod tlačítek.
  • Při ovládání hlasem se mi stalo, že místo normálního videa se spustilo nahrávání timelapse, což jsem zjistil až doma.
  • Pro hlasové pokyny je nutné mít kameru blízko úst.
Sony Cyber-Shot DSC-RX100III

Sony Cyber-Shot DSC-RX100III

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

Firma Sony je skvělá. Skvělé jsou i fotoaparáty Sony včetně RX100 3M.

Nikon Z7

Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

Ověřený zákazník Megapixel.cz František

Zakoupeno v Megapixel.cz

Perfektní fotoaparát, dobrá ergonomie i ovládání.....pro mě bez chyb

Panasonic Lumix DC-S5M2X

Panasonic Lumix DC-S5M2X

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Výborně zvládá velké dynamické rozsahy.
  • Obrovský krok zpět oproti modelům S5 a S5dvojce jsou šedé symboly na černém povrchu, které jsou na horším světle prakticky nečitelné.
  • Některé funkce, které bych rád, se nedají vložit do Qmenu. (Např. zpoždění závěrky...)
  • Uvítal bych delší výdrž baterie.
Canon PowerShot SX740 HS

Canon PowerShot SX740 HS

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 29. února 2024

(naposledy upraveno 29. února 2024)

Zakoupeno v Afoto

Bohužel zatím jsem objednaný produkt neobdrzel

Evolveo StrongVision DUAL A

Evolveo StrongVision DUAL A

Ověřený zákazník EVOLVEO Ověřený zákazník

Zakoupeno v EVOLVEO

• pěkná videa i fotky
  • velmi dobře zvolené barvy na maskování
  • možnost napájet nabíjecím akumulátorem
  • videa HD i 4K
  • dvě kamery, jedna na den a druhá na noční záběry
  • čtečka na microSD a SD karty
  • plastové pantíky na otevírání a zavírání
  • nefunkční návod pro přehrávání na interním displeji, nelze podle něj nastavit přehrávání, ale způsob pokus omyl to vyřeší
  • návod by mohl být mnohem lepší, některé věci v něm chybí nebo jsou nepřesné

Jedná se o první fotopast, tak nemám s čím srovnávat. Přesto jsme spokojeni. Videa i fotky jsou pěkné a to jak přes den, tak v noci. Protože fotopast má dvě rozdílné kamery, tak jsou noční záběry bližší a denní mají široký záběr. Myslím, že je to dobré řešení. Citlivost senzoru na pohyb malých zvířat je někdy dobrá, jindy je vidět jen odcházení, nebo konec zvířete. Možná to má spojitost s časem sepnutí, který je zde údajně 0,8 s. Plastové pantíky na otevření a zavření se mi nelíbí. Při každé manipulaci se bojím, že prasknou. Chválím možnost dokoupit nabíjecí akupack, rozhodně lepší než kupovat neustále AA baterie, kterých je potřeba 10 kusů. Počítám s dlouhodobým horizontem využívání, snad se fotopast nerozpadne po 2 letech a jednom měsíci. Jako dárek přibalena microSD 32GB. Na vyzkoušení a HD videa dobrá, ale fotopast zvládá i 4K videa a zde již karta nestíhá, je pomalá, video záběry jsou trhané. Vyřeší to pravděpodobně zakoupení adekvátně rychlé karty. Fotopast vydržela bez problémů první déšť a i ten společně se zvířaty zaznamenala. Za naši rodinu zatím spokojenost, půl hvězdy dolů za návod a plastové panty, o které se opravdu bojím.

Bentech TC03

Bentech TC03

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Alza.cz

• Montážní "lyžina" vzadu na těle.
  • Napájení 8 bateriemi. Výdrž by tak mohla být slušná.
  • Špatný obrazový výstup a to i při denním světle. Úroveň detailů při různých nastaveních obrazového výstupu (1 MPx, 3 , 5, 8, 12) byla stejná. Zvětšovala se v podstatě jen velikost výsledného souboru.
  • Při přepnutí do TEST módu vydávala zvuky. Zbytečně to upozorňuje na přítomnost fotopasti.

Nesplnilo moje očekávání. Produkt jsem po vyzkoušení vrátil.

Ověřený zákazník Megapixel.cz olda

perfektní